facebook

O nas

Nasze początki sięgają roku 2008. Początkowo jako współpraca dwójki osób Joanny Sępińskiej-Stanek oraz Władka Stanka: rehabilitantki i pedagoga. Ludzi, których połączyła wspólna pasja i misja - chęć niesienia pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami fizycznymi i umysłowymi.
Dokładnie w tym roku rozpoczęliśmy naszą działalność. W pierwszej kolejności był to po prostu pojedynczy gabinet wynajmowany w przychodni na ulicy Kościelnej 38. W niedługim czasie zaraziliśmy naszą ideą całościowego spojrzenia na małego człowieka i rodzinę naszych przyjaciół i innych pasjonatów podzielających nasze marzenia. Do naszego dwuoosobowego zespołu dołączyli nowi pedagodzy: Edyta i Daniel Pacha, logopedka Magda Ochal, Magda Klimkiewicz - psycholożka oraz Gabrysia Parkasiewicz - dietetyczka. 


Z wielką energią poszerzamy zakres usług ASQ. W dzień oddani całym sercem pracujemy, wieczorami prowadzimy ożywione, twórcze dyskusje o tym, co możemy jeszcze zrobić dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnościami. 

Zespół się rozrasta. Dołączają kolejni terapeuci i lekarze. Między innymi Pani doktor Joanna Pęska - neurolożka dziecięca. 

Cały czas chodzi nam po głowie stworzenie oferty bezpłatnej, która pozwoliłaby korzystać z naszych usług wszystkim, niezależnie od zasobności portfela. W tym celu prowadzimy setki rozmów z urzędami i innymi instytucjami. Nasze starania zostały uwieńczone sukcesem w 2012, kiedy to powołujemy do życia Poradnię ASQ z bezpłatnym programem Wczesnego Wspomagania Rozwoju finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji. 

Później wszystko toczy się lawinowo. Rodzice korzystający z naszych usług wyrażają swoje zadowolenie, że wreszcie znaleźli ośrodek, który kompleksowo i z wielkim oddaniem zajmuje się rozwojem ich dzieci. Chcieliby czegoś więcej. I w ten sposób w niedługim czasie otwieramy Terapeutyczny Punkt Przedszkolny ASQ. Znajdują w nim miejsce dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i terapeutycznymi posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a w szczególności te z autyzmem, zespołem Aspergera i niepełnosprawnością sprzężoną. 

Ciągle zapraszamy do zespołu nowych specjalistów: Panią Elę Rafalik, dr Halinę Końsko Wrzosek, kolejnych psychologów, logopedów, rehabilitantów. 

Z naszymi małymi pacjentami spędzamy bardzo dużo czasu. Przywiązujemy się. Oni i ich rodzice do nas. W 2016 roku pojawia się kolejny pomysł - szkoła. Rozpoczynamy procedury formalne, adaptujemy dla jej potrzeb budynek na Armii Krajowej. Zgodę na prowadzenie niepublicznej szkoły otrzymujemy kilka miesięcy później. 

Dzisiaj ASQ to kompleksowa oferta dla dzieci wymagających szczególnej uwagi i troski. Dlatego ASQ to nie tylko Poradnia ASQ, ale także Rehabilitacja ASQ, Przedszkole ASQ oraz Szkoła ASQ.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. 

logo rehabilitacjalogo poradnialogo przedszkole